‘Jazz in de polder’ is wekelijks te beluisteren op woensdagavond tussen 20.00 en 22.00 uur. Het wordt geproduceerd en gepresenteerd door jazzliefhebbers Arie Kooy en Roelof Etten.
Aan bod komt jazzmuziek vanaf de vijftiger jaren. Net als alle andere muzieksoorten evolueert ook de jazz . Echter bij de jazzmuziek was er in de vijftiger jaren een muziekrevolutie en die vernieuwing, werd moderne jazz genoemd. Let wel, Arie en Roelof hebben niets tegen Dixieland muziek of swingmuziek uit de veertiger jaren, maar het is een keuze.
Wekelijks wordt een bepaald onderdeel uit de moderne jazz onder de aandacht gebracht, waarin jazz uit ons land een groot aandeel heeft, toevallig -en gelukkig- staat de jazzmuziek uit Nederland op een hoog niveau.
De openingstune van het programma is het nummer ‘Blue Train’ van de beroemde tenorsaxofonist John Coltrane, uitgebracht op het legendarische jazzlabel ‘Blue Note’, opgenomen door de beroemde geluidtechnicus Rudy van Gelder. Zijn voorouders kwamen uit Nederland.
Programma terugluisteren? Kijk op onze uitzending gemist pagina.
Voor de volledige radioprogrammering van RTV Krimpenerwaard klik hier
Recente reacties